Coworking – na czym to polega?

Biura coworkingowe cieszą się coraz większą popularnością. To nowoczesna idea, która odpowiada coraz większej liczbie osób. Na czym polega współdzielenie biura? Co warto o nim wiedzieć?

Biuro coworkingowe Katowice – porównanie


Biura coworkingowe najczęściej powstają w dużych miastach. W mniejszych miejscowościach są one jeszcze niezbyt popularne, ale z całą pewnością tendencja ta się zmieni. W dużych miastach na razie jest dużo większy odsetek freelancerów i przedsiębiorców, którzy potrzebują przestrzeni biurowej – ale nie każdego dnia. Biura coworkingowe to przecież nic innego, niż wspólna przestrzeń biurowa na wynajem.

Biura do wynajęcia Katowice – zalety


Przyjrzyjmy się teraz zaletą wspólnego korzystania z przestrzeni biurowej. Z pewnością rozwieje to wątpliwości na temat opłacalności tego rozwiązania.

  • mniejsze koszty – biuro wynajmujesz tylko wtedy, gdy tego potrzebujesz. Pracujesz dwa dni w tygodniu? Wynajmij biuro na te osiem dni w miesiącu, a nie na trzydzieści. Tym samym sporo oszczędzisz.
  • bez problemów z utrzymaniem – korzystając z coworkingu nie musisz przejmować się opłatami związanymi z utrzymaniem lokalu. Nie opłacasz rachunków, podatku od nieruchomości, nie przejmujesz się remontami. Po prostu płacisz za czas, jaki spędzisz w biurze.
  • bez sprzątania – każde biuro należy sprzątać. To oczywiste. Jednak, jeśli wynajmujesz biurko lub kilka biurek we wspólnej przestrzeni, to nie musisz już przejmować się sprzątaniem. Mycie podłogi, odkurzanie jej, podlewanie roślin czy mycie okien – nie należą do twoich zmartwień. Dzięki temu możesz skupić się na swojej pracy.
  • większa możliwość współpracy – być może masz partnera biznesowego, ale nie masz miejsca do pracy z nim. Dzięki coworkingowi to nie problem. Wystarczy, że oboje wynajmiecie przestrzeń w tym samym biurze i możecie wspólnie działać.
  • szansa na networking – jeśli pracujesz w jednym budynku z dużą ilością osób, to masz sporą szansę na nawiązanie z nimi kontaktu. Oznacza to, że masz też większą szansę na nawiązanie z nimi relacji biznesowych. To z kolei jest całkiem niezła perspektywa dla twojej działalności.

Coworking – jakie wady ma to rozwiązanie?


Jedną z podstawowych wad coworkingu jest fakt, że generuje ono często niemałe koszty. Ma to szczególne znaczenie w przypadku osób dopiero rozpoczynających swoją działalność. Ponadto, takie miejsca znajdują się raczej jedynie w dużych miastach. Jeśli więc mamy firmę na obrzeżach, możliwe, że takie biuro znajdziemy jedynie w sporej odległośi od miejsca zamieszkania.

Coworking Katowice, a nowoczesne rozwiązania


Warto zauważyć też, że przestrzenie poświęcone na biura do współdzielenia są bardzo nowoczesne. Ich właściciele stawiają na wysokiej jakości meble i wykończenie. Przedsiębiorcy i freelancerzy mają przecież czuć się tam jak najlepiej. Najczęściej dostępny jest tam również nowoczesny internet, bo to właśnie on jest kluczowy dla pracy zdalnej z dowolnego biura.

Sprzątanie biur Gliwice – postaw na profesjonalistów i wybierz Daress!

Dowiedz się więcej na temat biur coworkingowych w Katowicach.

4 komentarze do “Coworking – na czym to polega?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę