Samochody używane – sztuczki nieuczciwych handlarzy.

Samochody używane – sztuczki nieuczciwych handlarzy.

Kupno używanego samochodu bywa bardzo stresujące. Nawet najdokładniejsze jego sprawdzenie może nie wystarczyć, w przypadku trafienia na nieuczciwego sprzedawcę. Jeśli chodzi o samochody używane, najczęściej cofa się licznik czy odświeża wnętrze. Aby uniknąć nieprzyjemności przedstawiamy kilka najbardziej popularnych sztuczek, do których posuwają się nierzetelni handlarze.

Cofanie licznika

Jest to najpowszechniejsze oszustwo, którego dopuszczają się handlarze. Pomimo tego, że jest to coraz trudniejsze ze względu na nowe regulacje prawne, sprzedawcy nadal mają sposoby na ich obejście.
Dlatego też, jeśli tylko mamy możliwość, starajmy się sprawdzać przebieg. Jeśli auto było serwisowane w ASO to podczas każdej wizyty spisywany był jego przebieg i da się go porównać ze stanem, który obecnie wskazuje licznik.

Nowa instalacja gazowa

Jeśli widzimy ofertę sprzedaży samochodu z nową instalacją gazową często będzie to jedynie kolejna sztuczka nieuczciwego handlarza. W rzeczywistości, wydanie kilku tysięcy złotych na jej założenie byłoby nieopłacalne, jeśli chcemy za kilka miesięcy sprzedać pojazd.
Takie działanie oznaczać może, że samochód dużo pali i nie chciał sprzedać się w wersji benzynowej przez długi czas.

Czyszczenie silnika

Oglądając samochody używane często spotykamy się z lśniącym silnikiem. Wielu sprzedających robi to jedynie w celu ukrycia wycieków płynów eksploatacyjnych, takich jak olej. Ponadto, handlarze często wymieniają również gumowe przewody, aby wszystko prezentowało się jak nowe.

Przegląd u znajomego mechanika

W celu uwiarygodnienia oferty wielu sprzedawców proponuje dodatkowe sprawdzenie samochodu u najbliższego mechanika. W większości przypadków pomocni eksperci są jednak znajomymi handlarzy bądź też mają określony procent zysku od sprzedaży każdego pojazdu. Niestety, wielu potencjalnych kupców nabiera się na tę sztuczkę. W związku z tym, warto sprawdzić samochód przed zakupem u wybranego przez nas specjalisty.

Sfałszowana książka serwisowa

Spreparowanie książki serwisowej nie stanowi dla nieuczciwych handlarzy praktycznie żadnego problemu. Wystarczy kupić nowy egzemplarz, przygotować kilka fałszywych pieczątek oraz podpisów, a następnie odpowiednio „zużyć”, aby wyglądała na swój wiek.
Dla kupującego podejrzenia powinny wzbudzić identyczne pieczątki w całej książce, podobne pismo czy też ten sam odcień długopisu. Warto również sprawdzić, czy dane na pieczątkach odpowiadają prawdziwym serwisom. Jednak jeśli sprzedawca solidnie popracował nad jej spreparowaniem, będzie to praktycznie niemożliwe do wykrycia.

Kupno używanego samochodu z pewnością wiąże się z ryzykiem, szczególnie w przypadku zawodowych handlarzy. Oczywiście nie wszyscy są nieuczciwi, jednak wielu z nich operuje wyżej wymienionymi sztuczkami. Dlatego warto o nich pamiętać, jeśli kupujemy samochody używane. Salon samochodowy w Gliwicach nie stosuje nieuczciwych praktyk. Dlatego warto odwiedzić ten salon i zakupić samochod używany z gwarancją.

Założenie salonu samochodowego nie jest tak skomplikowanym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. O czym dokładnie trzeba pamiętać przed podjęciem ostatecznej decyzji? Jak otworzyć salon samochodowy?

Zoabcz także, czy przyda się Tobie dobra kamerka samochodowa.

5 komentarzy do “Samochody używane – sztuczki nieuczciwych handlarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę