Bramy garażowe Koszalin – jaką wybrać?

Nie ulega wątpliwości, że żaden garaż nie będzie mógł być w pełni wykorzystany bez odpowiedniego zabezpieczenia go przed warunkami zewnętrznymi. Aby cieszyć się pełną funkcjonalnością garażu konieczne jest zamontowanie wysokiej jakości bramy garażowej. Współcześnie producenci zaoferować mogą co najmniej kilka rozwiązań, które różnią się nie tylko swoją estetyką, ceną, ale również praktycznością.

Wybór odpowiedniej bramy garażowej

Wiele osób stawiając garaż dla pojazdu zastanawia się, jakie są najlepsze bramy garażowe Koszalin, szczęśliwie, jest miastem, gdzie można skorzystać z szerokiej oferty. Jaka brama garażowa sprawdzi się najlepiej? To podstawowe pytanie, z którym zmaga się każda osoba poszukująca odpowiedni bramy do garażu. Aby móc prawidłowo wybrać w pierwszej kolejności należy sobie uświadomić, że wszystkie będące w sprzedaży bramy garażowe można przydzielić do jednej z kilku kategorii.

Współcześnie producenci zaoferować mogą:

– bramy garażowe uchylne,

– bramy garażowe segmentowe,

– bramy garażowe rolowane.

Czym różnią się poszczególne rodzaje? Którą z nich najlepiej zamontować w przypadku mieszkania? Odpowiedzi poniżej!

Brama segmentowa Górna

Aktualnie w Polsce jest to jeden z najpopularniejszych systemów. W przypadku tego rodzaju bramy mamy do czynienia ze skrzydłem, które stworzone jest z kilku, połączonych za pomocą zawiasów elementów. Poszczególne elementy są zabezpieczone przy użyciu uszczelek. W praktyce oznacza to, że brama segmentowa doskonale chroni wnętrze garażu przed zewnętrznymi warunkami atmosferycznymi.

W zależności od producenta może być ona wykonana z odmiennych materiałów, aczkolwiek najczęściej jest to stal ocynkowana, które następnie pokryta zostaje blachą stalową. Ostatnim elementem jest powłoka. Również w zależności od producenta i modelu może być wykonana z farby, okleiny lub metalu na przykład aluminium i drewna. Warto zwrócić uwagę, że segmenty mogą być wypełnione odpowiednią izolacją. Tego rodzaju brama po otwarciu chowa się pod sufitem.

Brama uchylna

Bez cienia wątpliwości bramy uchylne były niegdyś najpopularniejszym rozwiązaniem, aczkolwiek zostały one zastąpione przez wcześniej wspomniane bramy segmentowe. Niemniej jednak ze względu na cenę są one wciąż często wybierane w Polsce. Ich cechą charakterystyczną jest prosta budowa, w której skrzydło podnosi się do góry za pomocą prowadnic.

Tego rodzaju bramy najczęściej wykonane są ze stali lub aluminium. Ponadto mogą one mieć tak odmienne wykończenie, jak drewno lub PVC. Największą wadą tego rodzaju bramy jest jej problem z termoizolacją. Ponadto ze względu na sposób otwierania, które sprawia, że skrzydłowy wysuwa się na odległość 1 lub 1.5 metra konieczna jest duża ilość miejsca na podjeździe.

Brama rolowana

W przypadku bramy rolowanej mamy do czynienia z konstrukcją, która stworzona została z niewielkich stalowych lub aluminiowych lameli. Niektóre z nich dodatkowo są wypełnione odpowiednią pianką poliuretanową, która poprawia właściwości izolacyjne bramy. W przypadku tego rodzaju bramy mamy do czynienia z konstrukcją, w której lamele połączone są przegubowo.

Po uruchomieniu lamele zwijane są na wał, który został zamontowany w kasecie nad wjazdem do garażu. Tego rodzaju bramy mają doskonale właściwości termoizolacyjne. Ponadto ze względu na swoją konstrukcję nie wymagają one dużej przestrzeni i sprawdzą się doskonale w przypadku małych podjazdów.

Czytaj więcej o rodzajach bram garażowych oraz jaką automatykę bramową wybrać!

2 komentarze do “Bramy garażowe Koszalin – jaką wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę