Płyty warstwowe – właściwości

Płyty warstwowe to wytrzymałe, lekkie i łatwe w montażu elementy dachowe oraz ścienne. Do ich zalet należą bardzo dobre parametry termoizolacyjne i wytrzymałościowe, które pozwalają na szerokie zastosowanie przy okazji wielu projektów. Komponenty te doskonale sprawdzają się w procesie tworzenia nowoczesnych obiektów przemysłowych, włącznie ze szczególnie wymagającymi mroźniami i chłodniami.

Charakterystyka płyt warstwowych

Płyta warstwowa jest materiałem przeznaczonym do obudowy dachów i ścian budynków. Nie spełnia jednak funkcji konstrukcyjnej, tylko osłonową. Poszczególne rodzaje płyt warstwowych różnią się między sobą przede wszystkim typem materiału izolacyjnego. Najczęściej stosowane są elementy, w których jako rdzeń służą:

  • styropian,
  • wełna mineralna,
  • poliuretan.

W zależności od zastosowanego materiału izolacyjnego pyty warstwowe różnią się między sobą poziomem termoizolacyjności, izolacyjnością akustyczną, wagą oraz stopniem reakcji na ogień.

Zastosowanie płyt warstwowych

Konstrukcje tworzone w bardzo wielu branżach muszą spełniać określone wymogi technologiczne. Dachowe płyty warstwowe znajdują zastosowanie w przypadku budowy szkieletowej, która należy do technologii suchych i nie wymaga stosowania wody. Rozwiązanie to ogranicza się do zamontowania konstrukcji, a następnie przytwierdzenia okładzin w postaci płyt za pomocą odpowiednich wkrętów. W wielu branżach nie ma możliwości wznoszenia obiektów w technologii mokrej, ze względu na konieczność utrzymania stałego poziomu wilgotności. W takich warunkach konieczne jest skorzystanie z tradycyjnej metody murowanej, która wymusza użycie znacznych ilości wody – m.in. celem wytworzenia zaprawy czy tynkowania.

Kingspan Lipsko producent płyt warstwowych

Płyty warstwowe najlepiej nabyć od zaufanego producenta, który będzie w stanie zapewnić fachową pomoc przy doborze materiałów i technologii. Na szczególną uwagę zasługuje Kingspan – producent płyt warstwowych, posiadający swój zakład produkcyjny w Lipsku. Dachowe i ścienne płyty warstwowe tego producenta to wysokiej jakości komponenty, które powstają w oparciu o innowacyjne metody wytwarzania. Proponowane rozwiązania dysponują efektywną izolacją, dzięki czemu nie wymagają dodatkowego wzmacniania folią lub wełną mineralną. Ich zastosowanie znacząco skraca czas prac budowlanych, niezależnie od rodzaju realizowanego projektu. W ofercie Kingspan znaleźć można również wiele przydatnych akcesoriów do płyt warstwowych, włącznie z obróbkami blacharskimi, prefabrykowanymi narożnikami, listwami maskującymi, żaluzjami czy naturalnymi systemami doświetlenia.

Dowiedz się więcej czy potrzeba pozwolenia na budowę pawilonu z płyty warstwowej.

3 komentarze do “Płyty warstwowe – właściwości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę