- przez Testimo_Admin
Nowoczesność skupiona na funkcjonalności – to idea, która przyświeca wielu producentom płyt warstwowych. Hoesch jest jednym z nich i w swojej działalności kieruje się zarówno innowacyjnością, jak i poszanowaniem dla tradycji oraz wypracowanych w przeszłości rozwiązań. Być może właśnie dzięki temu produkty z katalogu tej firmy są coraz częściej wybierane przez inwestorów budowlanych.
Kilka słów o marce Hoesch
Hoesch to producent płyt warstwowych i akcesoriów do ich montażu. Jest częścią większej, międzynarodowej grupy Kingspan Group Ltd. Dzięki temu trafia do projektów budowlanych w wielu krajach na całym świecie. Marka może poszczycić się ponad 50-letnią tradycją. W tym czasie zdążyła wypracować unikalne rozwiązania, wyjątkowe w skali globalnej i decydujące o wysokiej jakości płyt warstwowych. Hoesch sprawia, że zarówno nowopowstające, jak i renomowane budynki stają się przyjaźniejsze środowisku naturalnemu i człowiekowi. Są bowiem cieplejsze, cichsze, bardziej odporne na niszczące działanie ognia oraz wilgoci. A przy tym wyglądają schludnie i nowocześnie.
Najważniejsze cechy płyt warstwowych Hoesch
Ścienne i dachowe płyty warstwowe Hoesch oferują wiele korzystnych właściwości i parametrów. Do najważniejszych należy wytrzymałość mechaniczna oraz termoizolacyjność. Bardzo dobre parametry izolacyjności termicznej uzyskano poprzez wykorzystanie pianki PIR w rdzeniu. To nowocześniejsza – i wydajniejsza – odmiana powszechnie stosowanej pianki poliuretanowej. Z kolei za solidność, a także nośność całego panelu odpowiadają głównie stalowe, wyprofilowane okładziny. Te nadają płytom warstwowym Hoesch również odporność ogniową. Nie bez znaczenia pozostaje nowoczesna, i schludna estetyka, dzięki której produkt może być użyty nawet w najbardziej nowatorskich aranżacjach elewacyjnych. A wszystko to w ramach stosunkowo niskiej ceny, która „bije na głowę” wiele konkurencyjnych materiałów budowlanych.
Dużą zaletą warstwowych płyt Hoesch jest ich lekkość i nośność. Dzięki temu transport przebiega łatwiej, podobnie jak montaż i demontaż. Do wyłożenia ściany lub dachu płytami dwuwarstwowymi nie potrzeba ani ciężkiego i licznego sprzętu, ani dużego grona pracowników. To przekłada się na spore oszczędności – bardzo ważne dla każdego inwestora. Unikalne cechy tego materiału umożliwiają tworzenie nowoczesnych budynków spełniających normy prośrodowiskowe, np. w kontekście efektywności energetycznej.
Zastosowanie
Płyty warstwowe Hoesch tworzą zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne ściany budynków, a także dachy. W różnorodnej ofercie producenta mieszczą się bowiem panele, w których większy nacisk położono na termoizolacyjność i takie, w których to izolacja akustyczna jest przodującym parametrem. Dzięki temu materiał ten znajduje zastosowanie w szeregu różnych obiektów – prywatnych i publicznych. Trafia przede wszystkim do obiektów przemysłowych, magazynowych, handlowych, logistycznych i biurowych. Współtworzy także lotniska, chłodnie, mroźnie czy obiekty sportowe i widowiskowe.
To dopiero nowość! Zobaczcie, może Was też to zaskoczy
Kto nie boi się przeczytać czegoś ciekawego, klika w ten link
Te treści są warte uwagi nie tylko specjalistów. Każdy powinien to wiedzieć