- przez Testimo_Admin
Poszukując okulisty, warto zwrócić uwagę na jego doświadczenie, sprzęt, którym dysponuje, a także zakres świadczonych usług. Okulista Rybnik to ogromne doświadczenie, empatyczne podejście do Pacjentów, a także nowoczesny sprzęt i wiedza zgodna z najnowszymi doniesieniami naukowymi.
Poradnia okulistyczna w Rybniku
W ofercie salonu Pryzmat znajdą Państwo szereg usług, takich jak:
- podstawowa konsultacja okulistyczna – pozwalająca na zbadanie stanu wzroku oraz ewentualny dobór okularów korekcyjnych;
- tomografia optyczna siatkówki i nerwu wzrokowego z pomocą technologii Swept Source – nowoczesna metoda pozwalająca na diagnozowanie chorób siatkówki;
- angiografia bezkontrastowa oraz z wykorzystaniem kontrastu- umożliwia ocen naczyń krwionośnych w błonie naczyniowej;
- perymetria – pozwala zbadać ubytki w polu widzenia;
Są to tylko niektóre dostępne w poradni okulistycznej badania. Pełna lista jest dostępna w zakładce “usługi”.
Laserowa korekcja wzroku – na czym polega?
W Polsce zabiegi korekcji laserowej wzroku są wykonywane od 20 lat, czyli od roku 2000. Przed wynalezieniem zabiegów za pomocą lasera, korygowano wzrok Pacjentów za pomocą promienistego nacinania rogówki w oku pacjenta. Skuteczność tej metody w dużej mierze zależała od precyzji wykonującego zabieg, nie dawała 100% skuteczności, a dodatkowo można ją było wykonać tylko w terapii krótkowzroczności.
Dzięki przeprowadzeniu zabiegu laserowej korekcji wzroku Pacjent może na stałe zrezygnować z noszenia soczewek lub okularów korekcyjnych, bowiem wada jest usuwana całkowicie lub – przy dużych wadach – minimalizowana.
Za pomocą laserowej korekcji wzroku możliwe jest skorygowanie krótkowzroczności, nadwzroczności oraz astygmatyzmu. Zabieg poprzedza kwalifikacja do niego, podczas której lekarz okulista Rybnik ocenia stan wzroku pacjenta, a także dobiera najlepszą metodę leczenia wzroku.
Laserowa korekcja wzroku polega w dużym uproszczeniu na modelowaniu rogówki, które prowadzi do zmniejszenia wady wzroku. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie trzeba obawiać się bólu czy dużego dyskomfortu.
Kto może skorzystać z korekcji wzroku za pomocą lasera?
Przede wszystkim – jest to zabieg dla dorosłych pacjentów, u których rozwój oka dobiegł już końca. Z korekcji mogą skorzystać osoby z nadwzrocznością, krótkowzrocznością oraz astygmatyzmem.
W okresie ciąży i bezpośrednio po nim należy wstrzymać się z korekcją wzroku, bowiem w tym okresie w oku zachodzi szereg zmian, które mogą przekłamywać stan oczu w badaniu.
Korekcję laserową przeprowadza się raz na całe życie, jednak należy mieć świadomość, że w pewnym wieku nie da się uniknąć między innymi takich udogodnień jak okulary służące do czytania – jest to naturalne, że wzrok po 40-tym roku życia nie pozwala na czytanie bez pomocy okularów.
Rekonwalescencja po zabiegu
Po zabiegu korekcji wzroku laserem przez kilka do kilkunastu dni może utrzymywać się dyskomfort podczas przebywania w jasnych pomieszczeniach i jest to w pełni naturalne. Po całkowitym wygojeniu oka, objawy te ustępują.
To jest dokładnie to, czego potrzebowałem.
Zastanawiam się czy ktokolwiek o tym wie. Myślę, że warto takie rzeczy nagłaśniać
Kto się zgadza – podaje dalej. Dla mnie sprawa jest oczywista
Wrzucam, bo myślę, że powinno pójść w świat. Internet skrywa bardzo ciekawe treści
Wiedzieliście o tym? Myślę, że każdy powinien zapoznać się z tym tematem