Jaki traktorek do koszenia trawy kupić?

Dla jednych pielęgnacja trawnika to ogromna przyjemność i okazja do relaksu, dla innych zaś jest to przykry obowiązek, który niestety trzeba regularnie wypełniać. Jeśli należycie do drugiej grupy osób, zapewne szukacie sposobu na ułatwienie sobie koszenia, a przede wszystkim na jego przyspieszenie. Ogromną pomocą, szczególnie gdy macie dość dużą działkę, będzie zakup traktorka, czyli kosiarki na czterech kołach, napędzanej silnikiem spalinowym. Jaki sprzęt wybrać?

Moc silnika

Podstawowym parametrem, który powinien determinować wybór konkretnego modelu traktorka, jest moc silnika. Im mocniejszy, tym wydajniejszy. Warto także zwracać uwagę na spalanie, aby nie okazało się, że zakup paliwa będzie pochłaniał znaczne kwoty. Silnik o dużej mocy sprawdzi się przede wszystkim na działkach, których powierzchnia jest znaczna, a ukształtowanie terenu nieregularne. W tym przypadku nie wystarczy tradycyjna kosiarka, gdyż pielęgnacja murawy na tak rozległym terenie będzie czasochłonna i nieefektywna.

Oprócz mocy silnika powinniście również zwrócić uwagę na możliwość regulowania wysokości ostrza, co ułatwia koszenie wysokiej trawy. Inną ważną kwestią jest pojemnik na odpady. Wyposażony w niego traktorek będzie jednocześnie zbierał trawę, co usprawni i ułatwi usuwanie skoszonych roślin. Przydatne będą specjalne kosze na kółkach, do których możecie na bieżąco wysypywać zawartość pojemnika. Tego rodzaju akcesoria dostępne są w każdym sklepie ogrodniczym, a ich zakup pomoże sfinansować pożyczka na raty.

Tani czy drogi?

Cena jest zwykle decydującym czynnikiem, który przemawia za wyborem konkretnego sprzętu. Czy to dobrze? Z jednej strony zapewne tak – dbamy przecież o swój budżet domowy, nie inwestując pieniędzy w zbędne urządzenia czy ich funkcje. Z drugiej strony jednak wybór traktorka niskiej jakości, będzie się wiązał z jego niewielką wydajnością czy też dużą awaryjnością. Lepiej więc kupować sprzęt markowy, który daje gwarancję trwałości i korzystania z kosiarki przez wiele lat. Jeśli blokadą inwestycji w nowoczesny traktorek są niewystarczające środki finansowe, z pomocą przyjdzie pożyczka na raty.

Pamiętajcie też, że markowy sprzęt to także multifunkcjonalność. Traktorek wykorzystacie zarówno latem, jak i zimą, dołączając do niego specjalny lemiesz do odśnieżania. Jest to idealne rozwiązanie dla właścicieli prywatnych domów, którzy zobowiązani są do usuwania śniegu zalegającego na chodnikach.

Sprawdź również jak najlepiej dbać o ogród!

2 komentarze do “Jaki traktorek do koszenia trawy kupić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę