Jak fotowoltaika dla firm wpływa na funkcjonowanie organizacji?

Jak fotowoltaika dla firm wpływa na funkcjonowanie organizacji?

Cały czas wzrastają udziały energii pozyskiwanej ze źródeł odnawialnych w Unii Europejskiej. Jedną z ważniejszych gałęzi współczesnej gospodarki staje się fotowoltaika. Pozyskiwanie energii ze słońca jest szczególnie opłacalne dla firm. Czy prowadząc przedsiębiorstwo, warto inwestować w panele fotowoltaiczne?

Energia słoneczna dla firm

Korzystanie z energii słonecznej staje się dla przedsiębiorstw sposobem na częściową niezależność energetyczną. Z roku na wzrost wzrasta więc liczba inwestycji w nowoczesne panele fotowoltaiczne. Solarna energetyka najpopularniejsza jest w Wielkiej Brytanii, Holandii oraz Niemczech. Sporym powodzeniem cieszy się także w Turcji, w dużej mierze ze względu na optymalny dostęp do promieniowania słonecznego. W niektórych regionach przewyższa ono polskie nawet parokrotnie. W Polsce fotowoltaika dla firm wciąż może jednak przynieść wiele korzyści. Znaczna część tego rodzaju inwestycji dotyczy sektora przedsiębiorstw średnich oraz dużych. Panele dają realne oszczędności, niezależność od podwyżek cen energii oraz możliwość podniesienia prestiżu. W fotowoltaikę chętnie inwestują największe światowe marki, które posiadają wyrobioną pozycję na międzynarodowym rynku. Wizerunek firmy dbającej o ekologię jest niezwykle pożądany wśród odbiorców. Takich przedsiębiorstw przybywa także w Polsce.

Firmy inwestują w fotowoltaikę

W panele fotowoltaiczne inwestują nie tylko największe przedsiębiorstwa. Fotowoltaika w odniesieniu do PKD ukazuje jak wiele sekcji może korzystać z tego udogodnienia. Rozwiązanie to jest opłacalne także dla mniejszych firm. Inwestycja w energię słoneczną sprawdza się najlepiej w przypadku obiektów o charakterze komercyjnym, np.

– magazynów;
– centr handlowych;
– restauracji;
– hoteli;
– zakładów produkcyjnych;
– fabryk.

Ich budynki posiadają sporą powierzchnię dodatkową, która często pozostaje niewykorzystana – np. dachy i grunty. Fotowoltaika dla firm sprawdzi się dobrze w przypadku wszystkich przedsiębiorstw intensywnie korzystających z prądu. Uzyskana w ten sposób energia w pierwszej kolejności wykorzystywana jest przez obecne w budynku urządzenia. Pozwala to na znacznie ograniczenie wolumenu pobranej od dystrybutora energii i obniżenie rachunków za prąd. W przypadku wyprodukowania energii elektrycznej przekraczającej poziom zużycia zakładu można ją sprzedać do zakładu energetycznego. Cena za skup energii zależy od wielkości instalacji fotowoltaicznej.

Fotowoltaika w 3S Group

Zgodnie z programem Energia Plus, przedsiębiorcy objęci mogą zostać definicją prosumenta. Są zatem w stanie produkować energię na własne potrzeby, stając się jednocześnie producentem i konsumentem. Pozwala to na skorzystanie z różnych korzystnych rozliczeń w systemie upustów. Fotowoltaika dla firm staje się tym samym sposobem na czerpanie najważniejszych zalet ze statusu prosumenta. Decydując się na wdrożenie tego rozwiązania, warto zaufać specjalistom. 3S Group jest w stanie zadbać o profesjonalne podejście do potrzeb każdego klienta. Firma od lat specjalizuje się w działaniach wiązanych z energią odnawialną i jest w stanie przygotować instalacje fotowoltaiczne w atrakcyjnej cenie.

2 komentarze do “Jak fotowoltaika dla firm wpływa na funkcjonowanie organizacji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę