Dobry okulista Gliwice

Problemy ze wzrokiem w dzisiejszych czasach to nie tylko domena starszych ludzi, ale wręcz przeciwnie coraz częściej dotyka dzieci oraz młodych ludzi. To wszystko oczywiście za sprawą wszechobecnych smartfonów i komputerów, w których młodzi ludzie spędzają większą część swojego wolnego czasu. Problemów ze wzrokiem nie należy przede wszystkim w żadnym wypadku bagatelizować, ponieważ nieleczone wady pogłębiają się w bardzo szybkim tempie.

Pierwsze objawy kłopotów ze wzrokiem

Objawy kłopotów z widzeniem mogą być różne i można je w wieloraki sposób interpretować. Najczęściej objawy pojawiają się dopiero po 40 roku życia, związane są z nieodzownym procesem starzenia się organizmu. To te objawy również najczęściej są bagatelizowane, ponieważ wydają się być czymś normalnym i naturalnym. Czasem jednak objawy pojawiają się dużo wcześniej i należy wtedy reagować najwcześniej jak to możliwe.

Do najczęstszych chorób i wad wzroku należą oczywiście krótkowzroczność i nadwzroczność. Równie często pojawiają się takie schorzenia jak jaskra, zaćma czy zwyrodnienia plamki żółtej. Znacznie rzadziej objawy mogą wskazywać na poważniejsze schorzenia, takie jak zapalenie spojówek czy odwarstwienie siatkówki oka.

Jakie są najczęstsze objawy problemów ze wzrokiem?

Do najczęściej występujących symptomów zaliczyć można między innymi:
– słaba widoczność z bliskiej odległości, kłopoty z czytaniem małych liter,
– słaba widoczność z dalekiej odległości, kłopoty z widzeniem odległych obiektów,
– stale podrażnione, suche i zmęczone oczy
– charakterystyczne dla jaskry mroczki lub jasne obwódki wokół źródeł światła, problemy z widocznością w ciemności
– w przypadku zaćmy może występować łzawienie oczu, widzenie za mgłą
– rozmyty obraz,
– plamy w polu widzenia,
– pogorszenia widzenia w ciemności i przy złym oświetleniu,
– pogłębienie wady wzroku w ciąży

Wszystkie powyższe objawy wskazują na problemy ze wzrokiem i wymagają wizyty u specjalisty. Zdecydowaną większość wad wzroku można zatrzymać lub nawet cofnąć, jeśli w porę podejmie się właściwe kroki a choroby oczu, typu jaskra czy zaćma usuwane są zabiegowo.

 

Wizyta u specjalisty

W leczeniu wad i chorób wzroku najważniejsza jest diagnostyka. Odpowiednio szybko zdiagnozowana choroba pozwala podjąć skuteczne leczenie.

Ponieważ wzrok to tak cenny dla nas wszystkich zmysł, powinniśmy udać się do dobrego i sprawdzonego specjalisty. W Gliwicach znajduje się kilku specjalistów z dziedziny okulistyki. Aby znaleźć odpowiedniego lekarza, warto jest skorzystać z opinii innych pacjentów. To najlepsze źródło informacji o lekarzu i efektach leczenia. Dobry okulista Gliwice to gwarancja profesjonalnego podejścia do pacjenta i poprawnej diagnostyki. Po wizycie u lekarza warto również wystawić własną opinię, aby ułatwić wybór innym pacjentom.

Nasze oczy to nasze okno na świat i nie można ich zaniedbywać. Dlatego też należy reagować na nawet najmniejsze zmiany i dodatkowo dbać o wzrok, unikając długotrwałego przebywania przed ekranem komputera czy telefonu oraz stosując suplementy diety wspomagające wzrok. Dlatego warto podjąć wszystkie kroki, by nie skończyło się leczeniem zaćmy za granicą.

4 komentarze do “Dobry okulista Gliwice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę