Czym charakteryzuje się nowoczesne ubezpieczenie telefonu?

Czym charakteryzuje się nowoczesne ubezpieczenie telefonu?

Zakup nowego smartfona dla wielu osób jest poważnym wydatkiem, który znacząco nadszarpuje domowy budżet. Jednocześnie telefony te są przez nas wykorzystywane do tak wielu różnych celów, że nie możemy pozwolić sobie na słaby technicznie sprzęt.

Warto jednak mieć świadomość, że nawet najlepszy i najnowocześniejszy telefon jest tylko urządzeniem, które niestety może ulec uszkodzeniu. Dlatego też warto zdecydować się na ubezpieczenie telefonu. Jakie? Najlepszym wyborem wydają się nowoczesne usługi ochrony.

Dlaczego klasyczne ubezpieczenie telefonu nie zawsze się sprawdza?

Dotychczas mogliśmy korzystać z różnego rodzaju ubezpieczeń telefonów oferowanych między innymi przez sklepy z elektroniką czy salony operatorów. Jedne z nich pozwalały nam na oddanie telefonu do darmowej naprawy, inne zaś gwarantowały zwrot gotówki. Niestety, często nie spełniały one oczekiwań posiadaczy smartfonów. Lista napraw była ograniczona, zaś kwoty odszkodowań niewystarczające na wykonanie niezbędnych napraw. Co więcej, koszt takich usług mógł wynieść nawet kilkaset złotych rocznie. Czy jednak oznacza to, że powinniśmy zrezygnować z ubezpieczenia telefonu? Nic bardziej mylnego!

Na czym polega nowoczesne ubezpieczenie telefonu?

Obecnie na rynku pojawiły się nowe warianty ubezpieczenia telefonu oferowane przez polskie firmy. Dzięki nim przy stosunkowo niewielkiej opłacie otrzymujemy limit, w ramach którego wykonywane będą naprawy naszego smartfona. To rozwiązanie znacznie tańsze, a przy tym dające nam gwarancję naprawy w autoryzowanym serwisie, korzystającym z oryginalnych lub dobrej jakości części zamiennych. Wszystko odbywa się zatem nie tylko szybko, ale również skutecznie.

Jakie elementy telefonu możemy naprawić w ramach ubezpieczenia?

W przypadku tego typu ubezpieczeń telefonu nie musimy martwić się, że nie będzie ono obejmowało naprawy któregoś elementu. Możemy liczyć zarówno na usunięcie najczęstszych usterek, takich jak pęknięty ekran, jak również na wymianę obudowy, naprawę lub wymianę płyty głównej, baterii, przycisków, naprawę aparatów fotograficznych, głośników oraz wielu innych elementów urządzenia. Jeśli koszt naprawy będzie wyższy niż nasz limit, sami decydujemy, czy chcemy dopłacić za naprawę, czy też prosimy o odesłanie smartfona.

Dlaczego warto?

Nowoczesne ubezpieczenia telefonów mają również inne zalety. Przede wszystkim jest to wygoda ich zawierania – można łatwo i szybko kupić je online. Musimy jedynie podać swoje dane, numer IMEI telefonu oraz przedstawić dowód zakupu. Podobnie sprawa wygląda, gdy chcemy oddać telefon do naprawy. Możemy zrobić to bez wychodzenia z domu – zostanie on odebrany przez kuriera, a po zakończeniu naprawy doręczony do nas w ten sam sposób. Na uwagę zasługuje również możliwość skorzystania z aparatu zastępczego lub śledzenia postępu napraw naszego smartfona i bezproblemowy kontakt z firmą.

Podsumowując, jeśli kupujemy nowy smartfon i zależy nam na tym, by korzystać z urządzenia bez stresu, warto zdecydować się na ubezpieczenie telefonu, które będzie w pełni dopasowane do naszych potrzeb i da nam realną szansę na naprawę urządzenia bez żadnych dodatkowych kosztów.

5 komentarzy do “Czym charakteryzuje się nowoczesne ubezpieczenie telefonu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę