Bramy garażowe – jaki rodzaj będzie dla Ciebie najlepszy?

Bramy garażowe – jaki rodzaj będzie dla Ciebie najlepszy?

Dom jest wyjątkowym miejscem na mapie każdego człowieka. Jest wyspą na oceanie chaosu, na której zawsze można się skryć i bezpiecznie odpocząć. Nic więc dziwnego, że o dom każdy z nas dba szczególnie troskliwie i bardzo precyzyjnie dobiera wszelkie elementy jego wyposażenia. Nic nie wpływa bardziej na komfort i bezpieczeństwo mieszkania i domowników niż dobrze wybrana i zakupiona brama garażowa. Czym zatem się kierować przy zakupie tego elementu, aby zachować tę bezpieczną oazę, w stanie nietkniętym i niezagrożonym przez nikogo?

Cechy dobrej bramy garażowej

Brama garażowa musi zapewniać bezpieczeństwo całego domu i wszystkich jego mieszkańców. To powoduje, że jedną z najważniejszych cech takiej bramy jest jej trwałość i niezawodność. Wybierając konkretne modele nie można jednak zapominać również o takich aspektach jak łatwość użytkowania, ochrona przed utratą ciepła, czy oczywiście estetyce. Nie można wszakże wybrać bramy całkowicie odbiegającej stylem od elewacji, czy też od ogólnego charakteru nieruchomości. Warto jest o tym pamiętać w trakcie przeglądania ofert dostawców. A jakie dokładnie rozwiązania dostępne są na rynku?

Rodzaje bram garażowych

Producenci bram oferują bramy garażowe na każdą kieszeń, jak również gust i styl wykończenia domu i elewacji. Wśród najpopularniejszych modeli bram garażowych wymienić można:

– bramy rozwierne – rozwiązanie w postaci dwóch osobnych skrzydeł bramy, otwierających się na boki jest z pewnością najbardziej ekonomicznym podejściem do tematu. Bardzo dobra cena, w połączeniu z wysoką niezawodnością i przystępnym designem powoduje, że jest to jedno z najprostszych ale jednocześnie najbardziej sprawdzonych rozwiązań. Minusem takich dwuskrzydłowych bram jest nieco niewygodny sposób ich otwierania, spowodowany często dość dużą wagą skrzydeł, co powoduje konieczność włożenia siły w ich otwarcie

– bramy uchylne – jedno duże skrzydło bramy, które poprzez unoszenie do góry umożliwia dostanie się do wnętrza garażu. Jest to zdecydowanie najchętniej stosowany wariant, który charakteryzuje się oszczędnością miejsca, brakiem konieczności montowania tak skomplikowanych ościeżnic jak w przypadku bram rozwiernych, ale przede wszystkim niezawodnością z powodu niezwykle prostej konstrukcji. Minusem jest brak ogrzewania takich bram, co powoduje konieczność stosowania ich w nieogrzewanych garażach, ponieważ powodować mogą znaczne straty ciepła.

– bramy roletowe – brama w postaci kurtyny, którą poprzez siłę silniczków elektrycznych nawija się automatycznie na wał nawojowy ukryty w niewidocznej z zewnątrz skrzyni. Jest to rozwiązanie nieco droższe niż dwie poprzednie propozycje, jedna charakteryzujące się znacznie większą wygoda użytkowania oraz o wiele atrakcyjniejszych designem. Ten model bramy charakteryzuje się również bardzo dobrym współczynnikiem cieplnym, co spowodowane jest obecnością pianki poliuretanowej w jej środku

– bramy segmentowe – jest to rozwiązanie stosunkowo nowe, jednak zdecydowanie górujące nad wspomnianymi wyżej modelami właściwie pod każdym względem. Nowe model nieco przypominają wersje roletowe, jedna zamiast blachy zastosowano niezwykle grube panele o grubości nawet 60 mm, co pozwoliło na uzyskanie współczynnika przenikania ciepła na poziomie U=0,79 W/m2K. Dzięki temu ten model bramy charakteryzuje się doskonałą ochroną przed utratą ciepła, a dodatkowo stanowi bardzo skuteczną przeszkodę przeciw np. włamywaczom.
Te bramy garażowe są zatem szczególnie polecane osobą które cenią sobie swoje bezpieczeństwo i prywatność, a także stawiają na ekologie i budują ekologiczny dom.

 

4 komentarze do “Bramy garażowe – jaki rodzaj będzie dla Ciebie najlepszy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę