Sweter na drutach czy wybór sieciówki

Sweter na drutach może wydawać się dzisiaj zagadnieniem nieco archaicznym. W końcu dlaczego mielibyśmy sobie sami coś wydziergać, skoro wystarczy wyjść z domu i w pierwszym, lepszym sklepie odzieżowym, kupimy to, na czym nam zależy. Jest to dość spójna wizja, niemniej nie uwzględnia ona bardzo ważnego czynnika, jakim jest chęć, potrzeba noszenia czegoś, co się w minimalny sposób wyróżnia na tle innych osób. Owszem – nie każdy ma taką potrzebę i nie jest to zapewne powszechny trend, ale nie wyklucza to jednak potrzeby oryginalności. Jednocześnie, biorąc pod uwagę ceny tej części garderoby, uszytej z dobrego materiału, musimy się liczyć ze sporym wydatkiem. Jakość przecież kosztuje i raczej nikogo ten fakt nie powinien dziwić. Zatem – na pierwszy rzut oka – mielibyśmy do wyboru niekoniecznie tanią sieciówkę. Na drugi rzut oka, mówiąc pół żartem, pół serio, mamy na szczęście do wyboru inne możliwości.

Sweter na drutach – dlaczego warto postawić na tę opcję

Oczywiście ktoś może zwrócić uwagę na pewien problem w tym rozumowaniu. Bo w jaki sposób zrobić sobie sweter na drutach, kiedy nie miało się do tej pory ani drutów, ani szydełek w rękach. Wtedy rozterka wydaje się niemal identyczna. Gdzieś trzeba znaleźć, jak nie sklep, to osobę, która zna się na rękodziele i zapewne w jednym i drugim przypadku koszty będą podobne. Rzeczywiście jest w tym dużo racji, ale jedynie pozornie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że to nie rozwiązuje nam problemu identycznych wzorów, które będziemy mieli do wyboru w tradycyjnym sklepie. Nie rozwiąże również dylematu kolorystycznego. Będziemy zdani na to, co będzie w ofercie. W przypadku rękodzieła, jesteśmy w stanie wybrać z ogromnej palety wielobarwnych włóczek, te, które nas będą interesować. Dobierzemy sobie również skład – włókna naturalne, sztuczne lub mieszane.

Nauka dziergania – jest to do zrobienia

Pozostaje jeszcze jeden aspekt, który warto wziąć pod uwagę. Otóż sweter na drutach jesteśmy w stanie sami wykonać, nawet jeżeli do tej pory świat włóczek był nam obcy. Tak, nie od razu wszystkiego się nauczymy, a czas wyczekiwania na pierwszy sweter w naszym wykonaniu może się niepokojąco wydłużyć. Niemniej jeżeli wyruszymy w tę podróż, to zapewne wcześniej, czy później zdobędziemy odpowiednie umiejętności. A posiadanie ich będzie procentowało w następnych latach. Zatem pomysł na zakup swetra może się okazać ciekawą przygodą, która zapewni nam jedną z ciekawszych umiejętności. A wtedy już wszystko pójdzie z górki. A jak można się spodziewać, skorzystają na tym wszyscy – rodzina i przyjaciele.

3 komentarze do “Sweter na drutach czy wybór sieciówki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę