Straszne horrory i ich historia. Co warto wiedzieć?

Straszne horrory i ich historia. Co warto wiedzieć?

Skąd wzięły się straszne horrory? Poznaj ten gatunek

Horror jest jednym z najpopularniejszych gatunków filmowych i jego historia sięga tysiącleci. W ciągu dziejów straszne horrory wywoływały strach i ekscytację, a ich straszliwe wątki służyły do straszenia ludzi przez media i kulturę. Od swoich starożytnych początków straszne horrory stały się popularną formą rozrywki, a nawet stały się gatunkiem kina.

Historia strasznych horrorów

Pierwszy straszny horror powstał w 1896 roku i był znany jako “L’Arrivée d’un Train en Gare de La Ciotat”. Film ten skupiał się na strachu widzów przed pojawieniem się pociągu w stacji kolejowej. Był to straszny film, ponieważ dźwięk i obraz przesuwały się tak szybko, że widzowie byli przerażeni. Od tamtego czasu straszne horrory stały się jedną z najpopularniejszych form rozrywki.

Najpopularniejsze straszne horrory

Do dziś straszne horrory wciąż wprawiają nas w strach i ekscytację. Najsłynniejsze straszne horrory to “Psycho” Alfreda Hitchcocka z 1960 roku, “The Exorcist” William Friedkin z 1973 roku oraz “The Shining” Stanleya Kubricka z 1980 roku. Te straszne horrory pozostaną w naszych umysłach na zawsze ze wz

ględu na ich straszliwe sceny i straszną treść.

straszne horrory

Skąd strach przed horrorami?

Psychologiczne aspekty strasznych horrorów czynią je straszniejszymi niż inne rodzaje filmów. Widzowie są w stanie identyfikować się z postaciami, a także odczuwać strach przed nieznanym. Niepokój wywołuje strach przed nieznanym i czyni go strasznym, a strach ten jest silniejszy niż strach przed znanymi sytuacjami. To sprawia, że straszne horrory są tak przerażające dla widza i stały się tak popularne.

Popularny gatunek filmowy

Straszne horrory są popularną formą rozrywki ze względu na ich psychologiczne wpływy.  przed znanymi sytuacjami, horrory stają się jeszcze bardziej straszliwe i pozostają w naszych umysłach na długo. Te przerażające filmy będą nadal straszyć ludzi na całym świecie i motywować ich do ekscytacji.  Tak więc horror to gatunek, który nigdy się nie starzeje.  Jest tylko bardziej straszny niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ w obecnych czasach dochodzą jeszcze niesamowite efekty specjalne.

Gatunek filmowy, który jest ponadczasowy

To jedyny rodzaj filmu, który wciąż może przerażać i ekscytować widza prawie tak samo, jak pierwszy horror sprzed ponad stu lat. Horror pozostaje bogaty i straszny w emocje, jak to było od zawsze. Kto wie, co dalsza przyszłość horroru nam przyniesie? Czy film strachu pozostanie popularnym gatunkiem filmowym na całym świecie? Jedyne co wiemy to, że horror będzie nadal straszyć widza wieloma różnymi sposobami i na pewno filmowcy będą prześcigać się w historiach i formach wykorzystywanych do tego. Jak horror dalej się rozwinie i jak straszne horrory będą wyglądać?  Na to pytanie dopiero przyjdzie odpowiedź. Czy horror pozostanie taki sam, czy też zmieni się na lepsze lub gorsze? O tym sami w przyszłości na pewno się przekonamy.

3 komentarze do “Straszne horrory i ich historia. Co warto wiedzieć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę