Przeprowadzka do nowego miasta – jak znaleźć nowy zakład opieki zdrowotnej?

Przeprowadzka do nowego miasta – jak znaleźć nowy zakład opieki zdrowotnej?

Planowanie przeprowadzki i zmiana miejsca zamieszkania to nie tylko szukanie nowego domu, szkoły czy miejsca pracy, lecz także zmiana zakładu opieki zdrowotnej. Wbrew pozorom, stres jest całkowicie niepotrzebny, a znajomość procedury i kilku podstawowych wskazówek pomoże Ci przebrnąć przez ten czas bez żadnych komplikacji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak wybrać nowe centrum medyczne!

Jak wybrać nową przychodnię?

Wybierając nowe centrum medyczne dla siebie i swojej rodziny warto zwrócić uwagę na kilka aspektów, dzięki którym wybór ten będzie nie tylko przemyślany, lecz także bardzo korzystny. Czym się kierować?

  • Odległość od miejsca zamieszkania – jedną z najistotniejszych kwestii jest odległość dzieląca zakład opieki zdrowotnej  i Twoje miejsce zamieszkania. Nie musi się ono znajdować w sąsiednim budynku, jednak najlepiej, gdy droga do centrum nie zajmuje więcej niż pół godziny. Jest to szczególnie istotne przy nagłych wypadkach, dziecięcych chorobach czy też konieczności wykonywania regularnych badań.
  • Szybki dostęp do specjalistów – wybierając nowe centrum, zwróć też uwagę na dostępnych specjalistów oraz na to, jak długi jest termin oczekiwania na wizytę. Placówki z odległymi terminami można od razu odrzucić – korzystanie z ich usług będzie uciążliwe i mało skuteczne.
  • Zakres usług  – sprawdź, jakie usługi i pakiety badań oferuje wybrane przez Ciebie centrum medyczne i sprawdź, czy jest ono w pełni dopasowane do Twoich potrzeb. Podstawowa opieka zdrowotna przedstawia ofertę najróżniejszych badań profilaktycznych i nie tylko – warto mieć gdzie z nich skorzystać!
  • Opinie pacjentów  – oprócz tego dobrze jest się zapoznać z opiniami innych pacjentów, przejrzeć fora internetowe lub podpytać sąsiadów. W ten sposób zyskasz informacje od doświadczonych osób i dowiesz się, czy opieka zdrowotna
  • oferowana w Twojej okolicy będzie wystarczająca, czy też będziesz musiał zainteresować się opcją, jaką jest prywatna opieka zdrowotna. Szukając takiego centrum medycznego warto sprawdzić ofertę https://polmed.pl

podstawowa opieka zdrowotna

Procedura przepisania do nowego centrum medycznego

Wbrew pozorom, procedura przepisania się do nowego zakładu opieki zdrowotnej jest bardzo prosta. Przede wszystkim, cała dokumentacja medyczna jest przesyłana pomiędzy placówkami, więc nie musisz zanosić jej osobiście. Wystarczy, że wypełnisz odpowiednie dokumenty i deklarację wyboru w wybranej przychodni, a reszta zostanie zrobiona za Ciebie.

Dobra okazja do zrobienia badań

Przeprowadzka i nowe centrum medyczne mogą zachęcić do zrobienia rutynowych badań profilaktycznych, takich jak badanie krwi, badanie moczu i kału. Oprócz tego można też zbadać elektrolity i poziom cukru, a starszym osobom zaleca się wykonanie EKG i sprawdzenie poziomu cholesterolu. Nie można też zapomnieć o wybraniu nowego stomatologa, który zatroszczy się o Twoje zęby!

2 komentarze do “Przeprowadzka do nowego miasta – jak znaleźć nowy zakład opieki zdrowotnej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę