- przez Testimo_Admin
Odpowiednia konserwacja i serwis bram garażowych umożliwiają zachowanie produktów w dobrym stanie. W ten sposób ogranicza się ryzyko występowania awarii oraz konieczność ponoszenia kosztów ewentualnych napraw. Konserwację można wykonać samodzielnie, podczas gdy serwis bram garażowych zdecydowanie lepiej zlecić profesjonalistom.
Czy warto wykonywać konserwację oraz serwis bram?
Regularnie prowadzone prace mające na celu zadbanie o sprawną i płynną pracę bram garażowych zdecydowanie przedłużają żywotność produktów. Dzięki temu możliwe jest ograniczenie ryzyka występowania awarii, które mogą wiązać się z poważnymi i kosztownymi konsekwencjami. W ich wyniku konieczna może się okazać wymiana poszczególnych elementów lub nawet całej bramy.
Jakie działania składają się na bieżącą konserwację?
Konserwacja, która może być wykonywana samodzielnie przez właściciela bramy obejmuje między innymi usuwanie zanieczyszczeń z odpowiednią starannością oraz za pomocą specjalistycznych środków, które nie powodują uszkodzenia powłoki lakierniczej bramy oraz jej mechanizmów sterujących. Poza tym, konserwacja obejmować powinna smarowanie uszczelek za pomocą silikonów w sprayu czy kontrolę elementów mocujących.
Co obejmuje serwis?
Profesjonalny serwis bram garażowych powinien być wykonywany okresowo przez specjalistyczne podmioty. Zatrudnieni w tego typu miejscach wykwalifikowani pracownicy dysponują bowiem odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Dzięki temu usługi mogą być świadczone na bardzo wysokim poziomie. Przyczyniają się one do przedłużenia trwałości bram. Nie można również zapominać o tym, że brak tego typu działań może prowadzić nie tylko do obniżenia sprawności działania poszczególnych elementów bramy, ale również do ich uszkodzenia. W przypadku bram garażowych, które wyposażone są w napęd elektryczny konieczne jest wykonywanie prac serwisowych obejmujących kontrolę mocowania napędu przynajmniej raz w roku. Co pół roku konieczne jest za to przeprowadzanie oceny stopnia wyregulowania wyłączników krańcowych. Poza tym, kontroli powinny podlegać wszystkie elementy elektryczne, takie jak na przykład czujniki zamknięcia zamka czy związane z prawidłowym działaniem otwierania awaryjnego bramy. Nie bez znaczenia dla prawidłowego funkcjonowania i żywotności bramy jest również okresowa kontrola zrównoważenia ciężaru bramy czy regulacja pracy jej napędu. Wykonanie tego typu czynności powinno być zlecone jedynie specjalistycznym firmom, a w wielu przypadkach usługa ta może być realizowana w ramach współpracy z podmiotem, który dokonywał montażu danej bramy. Takie działanie umożliwia zachowanie gwarancji oraz daje pewność prawidłowo i rzetelnie wykonanej pracy.
Takie treści otwierają głowę na sensowną wiedzę
Całkowicie, kompletnie i totalnie się z tym zgadzam. A jak Wy uważacie?