Jak kupować książki, żeby nie przepłacić?

Jak kupować książki, żeby nie przepłacić?

Znaną bolączką moli książkowych jest zazwyczaj kwota widniejąca na fakturze z księgarni. Szybkie pochłanianie kolejnych książek generuje ciągłą potrzebę kupowania nowych pozycji. Z biegiem czasu czytelnicy zaczynają szukać metod na zaoszczędzenie pieniędzy, bez ograniczania ilości czytanych książek. Dowiedz się, jak kupować książki bez znacznego uszczuplania swoich funduszy.

Jakie są sposoby na tanie książki?

Przed rozpoczęciem poszukiwań warto wcześniej sporządzić listę, na której znajdą się wszystkie    interesujące nas tytuły. Z gotowym spisem łatwiej jest porównywać kwoty w różnych księgarniach i znaleźć taką, w której można kupić książki w najniższych cenach.

Sprawdzanie ceny tego samego tytułu w innych miejscach również ułatwi oszczędzanie, ponieważ cennik każdego sklepu jest zależny od różnych czynników, np. ilości posiadanych na magazynie książek i umowy z dostawcą. Księgarnie mające atrakcyjniejsze warunki mogą zaoferować swoim klientom lepsze ceny.

Dodatkowo każda księgarnia cyklicznie organizuje akcje promocyjne, takie jak procentowe zniżki na cały koszyk, lub atrakcyjniejsze ceny przy zakupie pakietów. Warto zatem odłożyć realizację dłuższej listy książek na okresy sprzyjające promocjom, czyli np. przed świętami Bożego Narodzenia lub w trakcie popularnego ostatnio Black Friday. Niektóre miejsca, tak jak księgarnia internetowa Arkady, oferują możliwość skorzystania z różnych zniżek cały rok. Prawdziwy mól książkowy z pewnością doceni fakt, że może od razu nabyć wypatrzoną książkę w niższej cenie.

książki

Gdzie kupować tanie książki?

Najbardziej opłacalne będzie zrobienie zakupów książkowych w księgarniach internetowych. Poza oczywistą wygodą, w internecie można też porównać ceny i sprawdzić opinie na temat danego sklepu, a często zdobyć też kod rabatowy, którego można użyć tylko online. Kupując w dużych, stacjonarnych sieciówkach, można zaoszczędzić jedynie podczas trwających promocji.

Dla osób, którym nie zależy na kupnie książek w idealnym stanie, dobrym rozwiązaniem będzie szukanie egzemplarzy pochodzących z outletu. Obniżanie cen produktów, które uległy uszkodzeniu lub są jedną z ostatnich sztuk znajdujących się w magazynie, to powszechna praktyka stosowana również w księgarniach.

Nieidealne i używane książki można również zakupić na różnych stronach, pośredniczących w sprzedaży internetowej. Osoby prywatne najczęściej pozbywają się dużej ilości książek w trakcie przeprowadzek i remontów, a także w celu zrobienia miejsca na nowe egzemplarze. Warto śledzić takie portale, ponieważ często można znaleźć zupełnie nowe książki, które okazały się być nietrafionym prezentem.

Dowiedz się więcej na temat książek na kindle.

 

2 komentarze do “Jak kupować książki, żeby nie przepłacić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę