Dlaczego Twoja firma potrzebuje systemu call center software

Dlaczego Twoja firma potrzebuje systemu call center software

Call center software to inaczej oprogramowanie działające w chmurze, dzięki któremu można lepiej zarządzać różnymi danymi związanymi z kontaktem telefonicznym z klientem i obsługą klienta w ten sposób. To oprogramowanie będące elementem systemu CRM, którego naczelną ideą jest jak najlepsze zadowolenie klienta z dostarczanych usług. Dzięki temu klient jest wierny, bo wychodząc z założenia, że przecież płaci za usługę czy produkt, otrzymuje też najlepszą obsługę. Odpowiednio skonfigurowany i opracowany dla firmy call center software umożliwia bezpieczne przechowywanie danych w chmurze, zarządzanie nimi i administrowanie. Pozwala też na praca na danych takich jak na przykład liczba nieodebranych połączeń w trakcie dnia. Jednym słowem usprawnia pracę ludzi w konkretnych działach firmy.

Odpowiednio skonfigurowane oprogramowanie

Czym jest oprogramowanie call center? Najprostsza przykłady przemawiające do wyobraźni to:

  • funkcja pozwalająca skontaktować się z firmą za pomocą smsa
  • funkcja pozwalająca skontaktować się z firmą za pomocą okienka chatu na stronie internetowej
  • funkcja pozwalająca w łatwy sposób zarządzać komunikatami głosowymi poczty głosowej, automatycznej sekretarki
  • funkcja pozwalająca monitorować ilość nieodebranych połączeń
  • funkcja pozwalająca monitorować kto dzwonił

To tylko kilka przykładów wykorzystania systemów callpage dla firm, generalnie odpowiednio dobrany do firmy system call center może mieć dużo więcej różnych opcji. Pomaga to zarówno na komunikację telefoniczną ze strony klienta, ale też ze strony pracownika. Dzięki historii połączeń, do których pracownicy mają stały dostęp, można ustalić częstotliwość kontaktu. W ten sposób klienci nie są wciąż atakowani telefonami, co zwykle jest przez nich oceniane negatywnie.

Co w praktyce dla firmy daje odpowiedni system

W większości przypadków firmy mają jakieś swoje rozwiązania dla call center, jednak często są to systemy przestarzałe lub generujące bardzo duże koszty. To wysokie opłaty mogą wynikać właśnie z konieczności mniej intuicyjnego wprowadzenia zmian, czy bardziej skomplikowanego sposobu dotarcia do danych. Nowe oprogramowanie call center to prostsze rozwiązania jak usługa call back.

Aktualizacje następują automatycznie, istnieje możliwość poszerzania opcji poprzez zakup nowych rozszerzeń. W praktyce program do Call Center oznacza dużo szybszy i bardziej efektywny kontakt z klientami. W ten sposób można zdążyć, zanim wybiorą innego dostawcę usług czy produktów, czy skontaktować się z konkretnego działu, do którego wcześniej klient dzwonił. Odpowiednio wdrożone oprogramowanie call center software zwiększa konkurencyjność na rynku. Tak samo jak wdrożenie oprogramowania helpdesk w każdej firmie, na której zależy na kliencie i jego opinii.

Dowiedz się więcej czym jest system PBX.

2 komentarze do “Dlaczego Twoja firma potrzebuje systemu call center software

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę