Czarne sztućce – do jakiej zastawy pasują najlepiej? Poznaj opinię specjalistów z firmy Gerlach

Czarne sztućce doskonale komponują się z różnego rodzaju talerzami. Przekonaj się, do jakiej zastawy stołowej czarne sztućce pasuję najlepiej.

Urządzając nowe mieszkanie lub zmieniając aranżację domu, często szukamy mniej typowych rozwiązań. Chcąc odmienić kuchnię i jadalnię, chętnie wymieniamy zastawę stołową i sztućce. Jeśli dotychczas korzystaliśmy z klasycznych sztućców ze stali nierdzewnej, tym razem możemy postawić na sztućce czarne. Do jakiej zastawy i do jakich wnętrz będą pasować?

Czarne sztućce

Czarne sztućce do eleganckiej, nowoczesnej i industrialnej jadalni

Sztućce w kolorze czarnym są dość uniwersalnym uzupełnieniem nakrycia stołu. Czerń pasuje praktycznie do każdego koloru, dlatego z powodzeniem sztućce czarne dobierzemy do większości zastaw. Jeśli jednak zależy nam, by wymienić nie tylko komplet sztućców, ale i porcelanową zastawę, możemy czarne sztućce połączyć z białymi talerzami ze złotymi zdobieniami. Uzyskamy wówczas bardzo elegancką aranżację stołu. Do wnętrz nowoczesnych możemy wybrać czarne talerze i sztućce – warto wówczas postawić na nietypowy kształt zastawy. Z kolei do mieszkania w stylu industrialnym polecamy sztućce w czerni zestawić z talerzami stylizowanymi na kamionkowe o nietypowych kształtach i kolorach.

Decydując się na czarne sztućce, pamiętajmy o konieczności ich ręcznego mycia. Nie nadają się one do mycia w zmywarce, w której szybko straciłyby równomierne pokrycie kolorem. Aby uniknąć przebarwień i zachować intrygujący design, czarne sztućce należy myć miękką gąbką i w płynie bez granulek. Dzięki temu będziemy użytkować je wiele lat, nieustannie doceniając styl i jakość wykonania.

2 komentarze do “Czarne sztućce – do jakiej zastawy pasują najlepiej? Poznaj opinię specjalistów z firmy Gerlach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę