SOIK – O ośrodku


O Ośrodku

Sądecki Ośrodek Interwencji Kryzysowej działa w Nowym Sączu od 1 stycznia 2000 roku. Jest instytucją, której głównym zadaniem jest pomoc tym, którzy znaleźli w trudnej sytuacji życiowej.

Działalność SOIK–u to szeroko pojęta interwencja skierowana ku jednostkom i rodzinom oraz zintegrowana współpraca z organami administracji samorządowej, różnymi elementami systemu społecznego, które mają pomóc w rozwiązywaniu problemów zagrożonych rodzin i osób. Podstawowym elementem funkcjonowania Ośrodka w Nowym Sączu jest partnerstwo miedzy pomagającymi a potrzebującymi, które prowadzi do osiągania sukcesu tj. zredukowania bądź rozwiązania problemów, odzyskania zdolności do samodzielnego funkcjonowania.

W Sądeckim Ośrodku Interwencji Kryzysowej pracują specjaliści:

  • psycholog
  • specjalista ds. profilaktyki
  • prawnik
  • socjolog
  • pracownik socjalny

Podstawą w niesieniu pomocy jest nie szkodzić, dlatego każdy z pracowników zobowiązany jest skierować osoby potrzebujące do specjalisty. Obowiązuje anonimowość. Każdy, kto przychodzi po pomoc może mieć pewność że nikt się nie dowie o jego problemie. Po pomoc może zgłosić się każdy, kto tej potrzebuje: dziecko, młody, dorosły człowiek.

Uwaga!
Ośrodek czynny jest całą dobę a wszystkie porady dla potrzebujących są bezpłatne.

Skocz do menu

Treść odtworzona z archiwalnej wersji strony.
Zarządzanie stroną internetową: Testimo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę