Cel Konferencji

 CEL II KONFERENCJI

  Celem konferencji jest wymiana poglądów i doświadczeń oraz prezentacja wyników badań.

Już po raz drugi została zorganizowana konferencja, będąca efektem zacieśniającej się współpracy pomiędzy trzema sądeckimi instytucjami:

– Sądeckim Ośrodkiem Interwencji Kryzysowej,
– Wyższą Szkołą Biznesu – National Louis University,
– Państwową Wyższą Szkołą Zawodową. 

Konferencja ta miała miejsce 5 i 6 grudnia 2013 r., a wystąpienia czynnych uczestników koncentrowały się wokół myśli przewodniej: Współczesne zagrożenie dzieci i młodzieży – świat nowych technologii.
Obrady otworzył dr Wiktor Patena – Jego Magnificencja Rektor WSB-NLU w Nowym Sączu oraz dr Janusz Pater – prorektor ds. studenckich i kształcenia PWSZ w Nowym Sączu i mgr Czesław Baraniecki – dyrektor SOIK w Nowym Sączu.
Słowo wstępne wygłosił także Jerzy Gwiżdż – zastępca Prezydenta Miasta Nowy Sącz oraz wielu innych zaproszonych gości.

Problematyka konferencji była rozpatrywana wielopłaszczyznowo, z punktu widzenia psychologów (dr Marta Brachowicz, dr Agnieszka Chemperek, dr Stefan Florek, dr Diana Müller), socjologów (dr Michał Pulit
i dr Maria Kotlinowska), pedagogów (dr Ewa Kopeć, mgr Katarzyna Gaczoł) oraz językoznawców (dr Beata Lisowska, mgr Jacek Mazanec). Pozwoliło to na dosyć szerokie ujęcie omawianej tematyki i na wyciągniecie wniosków, że nowoczesne technologie wpływają na wiele sfer życia współczesnego młodego człowieka, który potrzebuje osoby dorosłej jako przewodnika w zawiłej i niebezpiecznej wędrówce w świecie przesyconym atrakcyjnymi nowościami technologicznymi.

Treść odzyskana z archiwalnej wersji strony.
Zarządzanie stroną Testimo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę