Historia ośrodka

   Historia 

 Sądeckiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Nowym Sączu

 
   Sądecki Ośrodek Interwencji Kryzysowej działa w Nowym Sączu od 1 stycznia 2000 roku. Jest instytucją, której głównym zadaniem jest pomoc tym, którzy znaleźli w trudnej sytuacji życiowej.
Działalność SOIK–u to szeroko pojęta interwencja skierowana ku jednostkom i rodzinom oraz zintegrowana współpraca z organami administracji samorządowej, różnymi elementami systemu społecznego, które mają pomóc w rozwiązywaniu problemów zagrożonych rodzin i osób. Podstawowym elementem funkcjonowania Ośrodka w Nowym Sączu jest partnerstwo miedzy pomagającymi a potrzebującymi, które prowadzi do osiągania sukcesu tj. zredukowania bądź rozwiązania problemów, odzyskania zdolności do samodzielnego funkcjonowania.

   Podstawą w niesieniu pomocy jest nie szkodzić, dlatego każdy z pracowników zobowiązany jest skierować osoby potrzebujące do specjalisty. Obowiązuje anonimowość. Każdy, kto przychodzi po pomoc może mieć pewność że nikt się nie dowie o jego problemie. Po pomoc może zgłosić się każdy, kto tej potrzebuje: dziecko, młody, dorosły człowiek.

Treść odzyskana z archiwalnej wersji strony.
Zarządzanie stroną Testimo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę