Przyjazny pokój widzeń z rodziną

Od grudnia 2014 roku w Sądeckim Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Nowym Sączu w Dziale Readaptacji Społecznej działa Przyjazny pokój widzeń z rodziną.

Od grudnia 2014 roku w Sądeckim Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Nowym Sączu w Dziale Readaptacji Społecznej działa Przyjazny pokój widzeń z rodziną.
Jest to miejsce w którym poprzez odpowiednią aranżację i wystrój wnętrza  zapewnia się  komfortowe warunki do spotkań rodzinnych, przyjazną domową atmosferę wzmacniającą poczucie bezpieczeństwa u dzieci.

         Pokój ten ma służyć jako miejsce spotkań dziecka z rodzicem odbywającym karę pozbawienia wolności bez narażania małoletnich na traumatyczne przeżycia związane z widokiem krat więziennych, uzbrojonych strażników itp. Odwiedziny mogą odbywać się  pod nadzorem wykwalifikowanego personelu aby w razie potrzeby zapewnić interwencje terapeutyczne podczas wizyty.

         Najbardziej podstawowym i znaczącym celem, któremu ma służyć Przyjazny pokój widzeń z rodziną jest pielęgnowanie wzajemnej miłości rodzica i dziecka. Doświadczenie miłości ze strony rodzica, nie sprawującego na co dzień opieki, ma dla prawidłowego rozwoju dziecka ogromne znaczenie. Prawo do osobistej styczności powinno zapewnić dziecku możliwość umacniania więzi i przynależność do rodziny. Podtrzymanie więzi rodzinnej jest niezwykle istotne zarówno dla dziecka , jak i rodzica. Odgrywa ono również niezaprzeczalną role w procesie przywracania osób skazanych  społeczeństwu.

Dodatkowe informację:

Sądecki Ośrodek Interwencji Kryzysowej
w Nowym Saczu ul. Tarnowska 28
/od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 16.00/
tel. 18 449-04-94 ; meil: readapracja@soik.pl ; www.soik.pl

Autor: soik

Treść odzyskana z archiwalnej wersji strony.
Zarządzanie stroną Testimo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę