Szachy dla seniora

Szachy dla seniora

Szachy to wspaniała rozgrywka intelektualna, w której seniorzy powinny brać czynny udział. Grając w szachy, seniorzy mogą stale się rozwijać, a także ćwiczyć umysł, by nie zachorować na Alzheimera, czy demencję starczą. Idealnym połączeniem w tej materii byłoby, gdyby seniorzy grali w szachy z przyjemności oraz dla zdrowia.

Rehabilitacja przez szachy

Szachy to szczególna gra intelektualna, w której seniorzy mogą ćwiczyć umysł, koordynację ruchowo-wzrokową, a także poczuć nutkę zdrowej rywalizacji. Integracja seniorów podczas rozgrywki daje szanse, aby poczuć się jak za dawnych lat. Grając regularnie w szachy, seniorzy mogą zapobiec pierwszym oznakom, objawom choroby Alzheimera. Najczęściej seniorzy dotykani są przez chorobę powyżej 65 roku życia. Stąd należy być czujnym. Ważnym aspektem dla seniora jest także utrzymanie dobrej koordynacji wzrokowo-ruchowej poprzez granie w szachy. Szczególnie jeśli senior jest po zabiegu bądź wypadku. Stąd szachy umożliwiają osobom starszym powrót do pełnej sprawności, bo taka forma rehabilitacji daje przede wszystkim radość u osób, które kochają szachy.

Terminy szachowe:

  • V Integracyjny Turniej Szachowy ” MAT 2018″ – w Klubie Osiedlowym „PIAST przy ul. Nawojowskiej 3 w Nowym Sączu odbył się V Integracyjny Turniej Szachowy ” MAT 2018 o puchar Prezydenta Miasta Nowego Sącza.
  • IV Intergracyjny Turniej Szachowy „MAT 2017” – w Klubie Osiedlowym „PIAST przy ul. Nawojowskiej 3 w Nowym Sączu odbył się IV Integracyjny Turniej Szachowy „MAT 2017. Udział w turnieju jest bezpłatny!
  • III Szachowy Turniej Seniorów „SENIORSKI MAT 2016” – w Klubie Osiedlowym „PIAST przy ul. Nawojowskiej 3 w Nowym Sączu odbył się III Szachowy Turniej Seniorów „SENIORSKI MAT 2016. Udział w turnieju jest bezpłatny!
  • II Szachowy Turniej Seniorów „SENIORSKI MAT 2015” – o godz. 10.00 w Klubie Osiedlowym „PIAST przy ul. Nawojowskiej 3 w Nowym Sączu odbył się II Szachowy Turniej Seniorów „SENIORSKI MAT 2015. Udział w turnieju jest bezpłatny!
  • I Szachowego Turnieju Seniorów „SENIORSKI MAT 2014” – w Klubie Osiedlowym „PIAST przy ul. Nawojowskiej 1 w Nowym Sączu odbył się I Szachowy Turniej Seniorów „SENIORSKI MAT 2014. Turniej został zorganizowany przez Sądecki Ośrodek Interwencji Kryzysowej, Grodzką Spółdzielnię Mieszkaniową, Zespół Szkół Elektryczno – Mechanicznych oraz Stowarzyszenie Sądecki Elektryk. Wstęp wolny ! Udział w turnieju jest bezpłatny!

Serdecznie zapraszamy do udziału w turniejach wszystkich seniorów.

Treść odzyskana z archiwalnej wersji strony.
Zarządzanie stroną Testimo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powrót na górę